12 648-56-37 ssp3@poczta.onet.pl

Nasza Szkoła

szkola-wejscie
  • Kształci dzieci i młodzież w duchu altruizmu i poszanowania drugiego człowieka, uczy dystansu do nadużywania motywacji wynikającej z asertywności, konformizmu i konkurencyjności.
  • Kieruje uwagę na wartości i idee duchowe, a nie na przedmioty stanowiące jedynie środek , lecz nie istotę w rzeczy samej.
  • Opiera swój model wychowawczy na tradycyjnych założeniach moralno-etycznych: dekalogu chrześcijańskim, patriotyzmie, poszanowaniu historii i dóbr kultury, umiłowaniu piękna obecnego w sztuce i świecie przyrody, humanizmie rozumianym jako prawo do samodzielnego myślenia, jako odwaga poszukiwań, otwartość, mądra tolerancja i empatia.
  • Uczy życia społecznego: stanowienia i respektowania praw, odpowiedzialności za grupę, troski o wspólne dobro, budowania i podtrzymywania więzi, umiejętności okazywania pomocy słabszym, biedniejszym i pokrzywdzonym.
  • Ufając tradycji, ucieka przed modą i niebezpiecznymi sloganami, takimi, jak: “bezstresowe wychowanie” i “wyścig szczurów”, przeciwstawiając im refleksyjność i analizę błędu.
  • Posiada ludzką twarz, wdraża dyscyplinę, nie rygor; kieruje się porządkiem i czytelnymi zasadami.

Aktualności

27
czerwca

Gala 2017

Gale…

Najpiękniejsze jest w nich to, że buzują w temperamentach, w tremie, adrenalinie, budują twórczy ferment,...

06
czerwca

Gala 2017

Szanowni Państwo, już za trzy tygodnie koniec roku szkolnego, który tradycyjnie uwieńczy nasza TEATRALNA GALA, będąca przeglądem...

28
maja

A było to tak.

Piętrowy, komfortowy autokar odjechał sprzed szkoły w niedzielę 21 maja o godz. 18.30.  Niektórym noc upłynęła na...

30
kwietnia

VIII Małopolskie Mistrzostwa w Łamigłówkach Logicznych

W dniu 25 kwietnia w Zespole Szkół Elektrycznych nr 2 odbyły się VIII Małopolskie Mistrzostwa w Łamigłówkach...

Galeria