12 648-56-37 533 440 270 ssp3@poczta.onet.pl

Nasza Szkoła

  • Kształci dzieci i młodzież w duchu altruizmu i poszanowania drugiego człowieka, uczy dystansu do nadużywania motywacji wynikającej z asertywności, konformizmu i konkurencyjności.
  • Kieruje uwagę na wartości i idee duchowe, a nie na przedmioty stanowiące jedynie środek , lecz nie istotę w rzeczy samej.
  • Opiera swój model wychowawczy na tradycyjnych założeniach moralno-etycznych:  humanizmie, patriotyzmie, poszanowaniu historii i dóbr kultury, umiłowaniu piękna obecnego w sztuce i świecie przyrody, humanizmie rozumianym jako prawo do samodzielnego myślenia, jako odwaga poszukiwań, otwartość, mądra tolerancja i empatia.
  • Uczy życia społecznego: stanowienia i respektowania praw, odpowiedzialności za grupę, troski o wspólne dobro, budowania i podtrzymywania więzi, umiejętności okazywania pomocy słabszym, biedniejszym i pokrzywdzonym.
  • Ufając tradycji, ucieka przed modą i niebezpiecznymi sloganami, takimi, jak: “bezstresowe wychowanie” i “wyścig szczurów”, przeciwstawiając im refleksyjność i analizę błędu.
  • Posiada ludzką twarz, wdraża dyscyplinę, nie rygor; kieruje się porządkiem i czytelnymi zasadami.

Aktualności

07
luty

Przekaż 1,5% podatku dla naszej szkoły!

Serdecznie zachęcamy do przekazania 1,5% z państwa podatku na potrzeby naszej szkoły.
19
styczeń

Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny II

Z wielką satysfakcją informujemy, że na terenie naszej szkoły realizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży, będące wielowymiarowym wsparciem...
14
styczeń

Nasz uczeń na zawodach w Azji

Miło nam poinformować, iż nasz uczeń Fryderyk Liber uczestniczył w Mistrzostwach Świata Juniorów w Wushu w Dżakarcie.
23
grudzień

Życzenia świąteczne

Wesołych, szczęśliwych i spokojnych Świąt oraz wszystkiego co najlepsze i samych sukcesów w nadchodzącym 2023 r. życzy cała społeczność...