12 648-56-37 533 440 270 ssp3@poczta.onet.pl

Nasza Szkoła

  • Kształci dzieci i młodzież w duchu altruizmu i poszanowania drugiego człowieka, uczy dystansu do nadużywania motywacji wynikającej z asertywności, konformizmu i konkurencyjności.
  • Kieruje uwagę na wartości i idee duchowe, a nie na przedmioty stanowiące jedynie środek , lecz nie istotę w rzeczy samej.
  • Opiera swój model wychowawczy na tradycyjnych założeniach moralno-etycznych:  humanizmie, patriotyzmie, poszanowaniu historii i dóbr kultury, umiłowaniu piękna obecnego w sztuce i świecie przyrody, humanizmie rozumianym jako prawo do samodzielnego myślenia, jako odwaga poszukiwań, otwartość, mądra tolerancja i empatia.
  • Uczy życia społecznego: stanowienia i respektowania praw, odpowiedzialności za grupę, troski o wspólne dobro, budowania i podtrzymywania więzi, umiejętności okazywania pomocy słabszym, biedniejszym i pokrzywdzonym.
  • Ufając tradycji, ucieka przed modą i niebezpiecznymi sloganami, takimi, jak: “bezstresowe wychowanie” i “wyścig szczurów”, przeciwstawiając im refleksyjność i analizę błędu.
  • Posiada ludzką twarz, wdraża dyscyplinę, nie rygor; kieruje się porządkiem i czytelnymi zasadami.

Aktualności

26
maj

Dzień Ziemi

W dniu 26 kwietnia 2023 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach upcyclingu i stworzyli...
21
maj

Dofinansowanie Zielonej Szkoły

Wyjazd naszych uczniów na Zieloną Szkołę w Sudety został dofinansowany z programu „Poznaj Polskę”. „Poznaj Polskę” to pilotażowe przedsięwzięcie...
30
kwiecień

Narodowe Święto Konstytucji 3 maja

3 maja 1791 r. uchwalono w Polsce pierwszą w Europie i drugą (po Stanach Zjednoczonych) na świecie Konstytucję. Wydarzenie...
05
kwiecień

Życzenia wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, życzymy  w imieniu całej społeczności szkolnej zdrowia i spełnienia marzeń!