12 648-56-37 ssp3@poczta.onet.pl

Odyseja umysłu 2022

Odyseja umysłu 2022
12
czerwiec

„ODYSSEY OF THE MIND” to edukacyjny program rozwijający kreatywność u dzieci i młodzieży. Każdego roku tysiące drużyn z całego globu uczestniczy w wyzwaniu krajowym, rozwiązując długoterminowo dany problem-zagadkę w sposób niekonwencjonalny, innowatorski, zaskakujący a jednocześnie twórczy i spełniający szereg wytycznych narzuconych przez organizatora. Dodatkowo mierzą się z wyzwaniem spontanicznym, które do ostatniej chwili pozostaje tajemnicą. Gdy swoim pomysłem zachwycą sędziów swojego kraju, awansują do Międzynarodowego Finału Światowego na Iowa State University w USA.

W tym roku udało się to aż dwóm drużynom z naszej szkoły (uczestnicy z klas V i VI), które dostały szansę zmierzenia się z Odyseuszami z całego świata.

Dzięki Partnerowi Wydarzenia, którym zostało MIASTO KRAKÓW oraz licznym sponsorom:

a także ludziom wielkiego serca, którzy wsparli zrzutkę przeznaczoną na ten cel, Odyseusze z naszej szkoły spędzili niezapomniany tydzień w Stanach Zjednoczonych. Oprócz udziału w World Finals Odyssey of the Mind zwiedzili także Chicago.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Naszym Odyseuszom nie udało się zdobyć pucharu Omera w problemie długoterminowym, ale w zadaniach spontanicznych zajęli pierwsze (klasa V) i trzecie (klasa VI) miejsce na świecie w swoich grupach wiekowych. Wielkie gratulacje!!!