W Skawinie odbyły się eliminacje rejonowe „Odysei Umysłu”. Miło nam poinformować, iż wszystkie nasze zespoły awansowały do następnej rundy zmagań. Gratulujemy!!!
W Skawinie odbyły się eliminacje rejonowe „Odysei Umysłu”. Miło nam poinformować, iż wszystkie nasze zespoły awansowały do następnej rundy zmagań. Gratulujemy!!!
23 lutego odbył się tradycyjny SKI DAY w Kluszkowcach – uczniowie, rodzice i nauczyciele mieli możliwość aktywnie spędzić czas i poczuć atmosferę sportowej, zimowej rywalizacji. Wszystkim uczestnikom i organizatorom bardzo dziękujemy!
Rok szkolny zaczęliśmy mocnym akcentem. Cała nasza szkoła udała się na jesienne wycieczki. Klasy I – III zwiedzały okolice Wisły i Ustronia, uczniowie z klas IV – VII udali się w Pieniny i Tatry zaś klasa VIII zwiedzała Warszawę w ramach podróży szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec”. Nauka, integracja i zabawa w jednym – dziękujemy!
W dniach od 10 do 17 marca mieliśmy okazję gościć uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły z Katalonii. Mieli oni okazję poznać uroki naszego miasta, poznać historię Nowej Huty zwiedzić teren Byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego KL Auschwitz, zobaczyć okolice zamku w Ogrodzieńcu a nade wszystko spędzić wspólnie czas w towarzystwie naszych uczniów. Wszystkim, …
W dniach od 11 do 13 października klasy I – VI były z wizytą w Łodzi. Nasi uczniowie mieli możliwość zapoznać się z niezwykle ciekawą historią tego miasta, ale również jego teraźniejszością. Zwiedzali nie tylko słynną ulicę Piotrkowską ale również między innymi Orientarium i Muzeum Studia Filmów Animowanych „Se-ma-for”.
Po raz pierwszy od dwóch lat nasi uczniowie mogli wyjechać na zieloną szkołę. Majowa wyprawa była tym razem związana z południowo – wschodnią częścią naszego kraju. Zwiedzaliśmy zabytkowe miasta, zamki i kopalnie, ale nie zabrakło aktywności na łonie natury. Było naprawdę fantastycznie!
Dwa zespoły z naszej szkoły: jeden z klasy 6 w składzie: Tymon Obirek, Piotr Babicz, Szymon Sikora, Hanna Makowska, Anna Kądzielska Liwia Minkiewicz, Lena Janeczek oraz drugi z klas 5, w którym znaleźli się: Laura Miszczak, Julia Brachowska, Katarzyna Maksym, Maja Nieć, Magdalena Skorek, Anastazja Marcinkowska i Zuzanna Orłowska pod opieką pp. Doroty Siemianowskiej, Agnieszki …
29 października odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów naszych najmłodszych. Wcześniej pierwszaki musiały wykonać trudne zadania przygotowane przez ich starszych kolegów z klasy VI. Całość uroczystości utrzymanej w konwencji senno – baśniowej odbyła się w wesołej atmosferze a pierwszaki i ich starsi koledzy zaprezentowali się wspaniale!
21 września uczniowie wszystkich klas naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce na Śląsk. Mieliśmy możliwość poznać jak żyli i pracowali śląscy górnicy, ale nie zabrakło również dobrej zabawy!
15 czerwca 2021 r. cała nasza szkoła wyruszyła na wielkie zwiedzanie okolic Krakowa. Klasy młodsze zwiedziły Niepołomice wraz ze słynnym zamkiem, klasy starsze kontynuowały cykl wypraw na Szlaku Orlich Gniazd. Tym razem był to zamek Pilcza oraz góra Zborów wraz z Jaskinią Głęboką.