12 648-56-37 ssp3@poczta.onet.pl

Narodowe czytanie wielkiej literatury

6
września

Zgodnie z tradycją, nasza szkoła bierze udział w “Narodowym czytaniu wielkiej literatury” – akcji pod patronatem Prezydenta RP. W tym roku tematem zadanym przez Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego była Trylogia Sienkiewicza, a w naszej szkole kultowe sceny z „Potopu”. Być może wydaje się to niewiarygodne, ale w ciągu czterech dni udało się przygotować wspaniały spektakl. Efekt przerósł oczekiwania, a przecież poprzeczka zawieszona była bardzo wysoko. Do sukcesu przyczynili się panie Grazyna Domalik (scenariusz, reżyseria), Jolanta Pierzchała (opracowanie muzyczne), Regina Choróbska, Anna Hedemann, Dorota Pasieczna, Dorota Siemianowska (scenografia), Agnieszka Kwiatkowska (choreografia), pan Tomasz Książek (wykład i oprawa multimedialna) oraz liczni rodzice, którzy pomogli zgromadzić rekwizyty. Bohaterami byli jednak przede wszystkim uczniowie, którzy w tak krótkim czasie opanowali tekst, aby wziąć udział w konkursie. Warto dodać, że sceny z „Potopu” przeplatane były tańcami w wykonaniu uczniów klas IV, Va i Vb. Jury targane licznymi dylematami, biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom uczestników, postanowiło poszerzyć pulę nagród.

Nasza akcja odbywała się z udziałem przedstawicieli mediów. Obejrzyj Kronikę TVP Kraków z relacją z naszej szkoły możesz obejrzeć tutaj (od 14:00 minuty).

Informacja na oficjalnej stronie Społecznego Towarzystwa Oświatowego dostępna jest tutaj.

Nagrody indywidualne

  • I miejsce Sebastian Maciaś, Kacper Surdziel, Julia Nosek
  • II miejsce Maciej Malik, Natalia Pasińska, Konstancja Piotrowska
  • III miejsce Anna Dobrowolska, Grzegorz Kolarzyk, Kacper Wygaś

Wyróżnienia

Jakub Chowaniak, Aleksander Gorazda, Mikołaj Gryzło, Mikołaj Harasimowicz, Konrad Kaleta, Maja Konarska, Adam Kowalski-Potok, Mikołaj Piętakiewicz, Inez Przeniosło, Jan Przewięźlikowski, Dominika Sokołowska, Ewelina Tomczyk

Najlepsze sceny

  • klasa I scena 2 Kompania Kmicica Grzegorz Kolarzyk, Jakub Kościelniak, Adam Kowalski-Potok
  • klasa II scena 7 Obrona króla przez górali Mikołaj Gryzło, Mikołaj Harasimowicz, Konrad Kaleta
  • klasa III scena 3 Rehabilitacja Kmicica, spotkanie z Oleńką Nina Gomulak, Aleksander Gorazda, Anna Krężel, Julia Nosek, Konstancja Piotrowska

Nagrodę dla najlepszej klasy otrzymała klasa III

Wszystkim gratulujemy!